امروز  4 تیر 1397
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
داستانهایی از پیامبر (ص) / حضرت محمد (ص) 17:53 - 14 / 10 / 1393 896 بازدید
دو برخورد متفاوت، نسبت به يک خواهر و برادر   

دو برخورد متفاوت، نسبت به يک خواهر و برادر
علاّمه مجلسي در حديثي به نقل از صادق آل محمّد صلوات اللّه عليهم، آورده است:
روزي پيامبر الهي در منزل خويش نشسته بود؛ که خواهر رضاعي آن حضرت بر ايشان وارد شد.
چون حضرت رسول صلّي اللّه عليه و آله، نگاهش به وي افتاد از ديدار او شادمان گشت و رو انداز خود را براي او پهن کرد تا خواهرش بر روي آن بنشيند.
پس از آن، رسول خدا صلوات اللّه عليه با تبسّم و خوش روئي با خواهر خود مشغول سخن گفتن شد، بعد از گذشت لحظاتي خواهر حضرت از جاي برخاست و از حضور مبارک آن بزرگوار خداحافظي کرد و رفت.
روزي ديگر، برادر آن زن که برادر رضاعي رسول خدا صلّي اللّه عليه و آله، نيز محسوب مي شد بر آن حضرت وارد شد، وليکن آن حضرت برخورد و خوش روئي را که با خواهرش ‍ انجام داده بود با برادرش اظهار ننمود.
اصحاب حضرت که شاهد بر اين جريان بودند، به پيامبر خدا صلّي اللّه عليه و آله، عرضه داشتند: يا رسول اللّه! چرا در برخورد بين خواهر و برادر مساوات را رعايت ننمودي و ميان آن دو نفر تفاوت قائل شدي؟!
حضرت در پاسخ اظهار نمود: چون خواهرم نسبت به پدرش بيشتر اظهار علاقه و محبّت مي کرد، من نيز اين چنين او را تکريم و احترام کردم.
ولي چون پسر نسبت به پدرش بي اعتنا بود، لذا اين چنين با او برخورد و بي اعتنائي شد[1] .

نظرات کاربران 0 نظر