خواندنى براى همسران جوان

بازدید : 2743
زمان تقریبی مطالعه : 4 دقیقه
تاریخ : 12 آبان 1390
خواندنى براى همسران جوان

خواندنى براى همسران جوان

براى موفقيت و شادكامى در ازدواج نمي‌توان راهنمايي‌هاى مخصوصى را درنظر گرفت،با اين وجود اين پيشنهادات لازم و ضرورى به نظر مى‌رسد.

1- قاعده طلايى اول: همسر خود را گرامى بداريد.

ازدواج يعنى اعلان استقلال، هنگامى كه ازدواج مي‌كنيد قول مى‌دهيد كه در مشقت و راحتي، فقر و سلامتى همسر خود را دوست بداريد. عشق شما به يكديگر بر پايه زندگى زناشويى استوار مي‌باشد. لذت عاشق سرور و خوشحالى معشوق است. همسرخود را گرامى بداريد و عقد ازدواج را محكم كنيد. زن و شوهر با طناب بسيار محكمى به هم متصل هستند. رشته‌هاى بسيارى اين طناب را به وجود مي‌آورند كه از همه مهم‌تر رشته عشق و علاقه ‌اى است كه نسبت به يكديگر ابراز مي‌دارند. رشته‌هاى ديگرى چون رشته علايق مشترك، تجربيات مشترك، وفادارى مشترك و تشريك مساعى در زندگى لازم است. هرچه رشته‌هاى اين طناب محكم‌تر باشند، ازدواج نيز باثبات‌تر خواهد بود. پس رشته‌هايى درست كنيد كه هرگز گسيخته نشوند.

2- قاعده طلايى دوم: وقتى ازدواج مي‌كنيد با همسرخود چون يك روح در دو جسم باشيد.

پس از ازدواج به والدين خود متكى نباشيد، بلكه بايد با زن خود روح جديدى را به وجود آوريد. به پدر و مادر خود احترام بگذاريد. خانواده‌اى جدا بسازيد و شانس موفقيت زيادى در زندگى به وجود آوريد.

3- قاعده طلايى سوم: فن عشق ورزى را بياموزيد.

هماهنگى سبب ايجاد علاقه زناشويى مي‌شود. در روابط خود احساسات و عواطف را توام سازيد. هر چه روابط شما هماهنگ‌تر باشد شانس موفقيت شما نيز بيشترخواهد بود.

4- قاعده طلايى چهارم: خود را براى پدر و مادر شدن آماده كنيد.

درباره حقايق مربوط به پدرشدن اطلاعات كسب كنيد، سلامتى روحى و جسمى اطفال شما بستگى به دقت‌هاى اوليه شما دارد. هر چه توجه و دقت شما بيشتر باشد سلامتى آنها بهتر تامين مي‌شود براى آنها زمينه مستعدى تهيه كرده و مقدمه خوبى براى زندگى آنها به وجود آوريد. محيط خانواده، بهترين مكان براى تربيت كودك است. كودكانى كه عضو خانواده‌هاى مهربان و فداكار هستند از نظر روحى بهتر تربيت مى‌شوند. بهترين آمادگى جهت پدر و مادر شدن، ازدواج حقيقى است.

5-قاعده طلايى پنجم: در زندگى زناشويى بردبار و صبور باشيد!

هرگاه بخواهيد به تنهايى حركت كنيد هركجا بخواهيد قدم مي‌گذاريد ولى هنگامى كه با يك نفر ديگر هستيد قدم‌هاى شما بايد با او هماهنگ باشد. در ابتداى كار ممكن است پاى يكديگر را لگد كنيد ولى سپس تجربه كسب مي‌كنيد كه چگونه خود را با يكديگر هماهنگ سازيد. در ازدواج نيز براى ايجاد هماهنگى جسمى و روحى گذشت زمان لازم است، براى موفق شدن بايد صبور و بردبار باشيد. خويشاوندان زن و شوهر نيز بايد صبورباشند و براى ايجاد چنين صبر و شكيبايى گذشت زمان لازم است، وقتى كه دخترى عاشق پسرى مي‌شود نمي‌تواند الزاما مادر او را يا پدرش را دوست بدارد. عروس و داماد نمي‌توانند خيلى سريع با زندگى داخلى همسرشان پيوستگى ايجاد كنند! براى حل وفصل اين موضوع زمان براى درك، فهم و شعور لازم است.

6- قاعده طلايى ششم: ريشه ازدواج خود را محكم سازيد!

به زندگى زناشويى مانند گياه بايد توجه كرد، به خصوص زمانى كه هنوزتازه و نورس است ريشه آن را بايد با انديشه مشترك، دقت و توجه، مهرو محبت و بالاخره حس تفاهم كه به منزله خورشيد و باران هستند سيرآب و تقويت كرد. به يكديگر ابراز علاقه كنيد، به هر شكلى كه مي‌توانيد احساسات خود را به يكديگر نشان دهيد. ممكن است عشق از گفتار عميق‌تر باشد ولى گاهى با محبت نمايان مي‌گردد. روابط زناشويى را پرورش داده و آن را برويانيد. براى توجه به گياه بايد علف‌هاى هرز را چيد. هرگاه علف‌هاى هرز رشد و نمو كنند، گياه مزبور پرورش نيافته و خشك مي‌شود! چنانچه علف‌هاى هرز را سريعا از بين ببريم، گياه رشد كامل خود را به دست مى آورد. در ازدواج نيز علف‌هاى هرز را به محض پيدايش از بين ببريد. بگذاريد گياه ازدواجتان آن طورى كه شايسته است، رشد و نمو نمايد.

7- قاعده طلايى هفتم: در صورت لزوم با افراد مطلع مشورت كنيد.

مشورت درباره ازدواج به منزله هنر و علم اجتماعى ظهور كرده است. پزشكان، صاحب نظران علوم اجتماعي، متخصصين تعليم و تربيت و مشاوران ازدواج خود را براى چنين وظيفه اجتماعى آماده مي‌سازند و مشاور مطلع به شما بصيرت و ادراك كافى داده و شما را از بيماري‌هاى زناشويى و اختلالات روانى كه ممكن است هيچ كدام از شما آگاهى و بينش بر منابع كشمكش ‌هاى خود نداشته باشيد آگاهى مي‌سازد زيرا علت بعضى از نارضايتي‌ها واضح و آشكار نمي‌باشد. ممكن است يك بحث جزيى مربوط و منوط به حسن عدم امنيت، آرزوى قدرت و ... باشد. اگر شما قادر به حل موضوع نباشيد، مشاورشما آن را حل خواهد كرد. از ديگران راهنمايى بخواهيد و بر شانس موفقيت خود در زندگى زناشويى‌تان بيفزاييد.

8- قاعده طلايى هشتم: از قوانين هشتگانه طلايى پيروى كنيد!

با همسر خود همان طور رفتار كنيد كه ميل داريد او با شما رفتار كند . از احساسات يكديگر مطلع بوده و به احتياجات ديگرى توجه داشته باشيد. ببخشيد، همان طور كه ميل داريد بخشيده شويد. از جسارت، اهانت و بى وفايى بپرهيزيد!

منبع:نشريه آيينه زندگى،شماره 95

دیدگاه های کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مطلب وارد نشده است!

ارسال دیدگاه