راز حرم علمدار کربلا/ توضیحاتی پیرامون سرداب حرم قمربنی هاشم

بازدید : 4289
زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ : 15 آذر 1390
راز حرم علمدار کربلا/ توضیحاتی پیرامون سرداب حرم قمربنی هاشم
راز حرم علمدار کربلا/ توضیحاتی پیرامون سرداب حرم قمربنی هاشم


شیخ عباس 74 ساله، که 36 سال خادم حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع) بوده، در مورد جریان آب دور قبر علمدار کربلا توضیحاتی داده است.
منبع خبر: www.hajnews.ir


وی گفت: قبلا دو چشمه در سرداب مطهر وجود داشت که از 400 سال قبل که آب لوله کشی نبود این آب مرتب می جوشید و از یک طرف وارد و از طرف دیگر خارج می شد که مزه و طعم آن آب از بهترین آب معدنی امروز هم بهتر بود و آن سرداب پله داشت مردم می آمدند و از آن آب به عنوان تبرک استفاده می کردند که آب در تابستان خنک و در زمستان گرم بود.

اما یک فرد از خدا بی خبر آمد به بهانه اینکه تَرَکی در دیوار حرم اباالفضل پیدا شده گفت، می خواهم آزمایش کنم این آب از کجا می آید و بعد آن دو چشم را کور کرد و هر چه تلاش کردند، آن دو چشمه احیا نشد.
 
اما بعد از دو ماه آب دوباره بالا آمد و به سرداب رسید و آن آب چشم های کور شده را شفا می داد.
 
از 50 سال قبل تا کنون این آب در یک سطح ثابت مانده و نه کم و نه زیاد می شود.

وی ادامه داد: شما به خوبی می دانید اگر آب به مدت 10 روز در یک جا بماند گندیده می شود، اما این آب با وجود اینکه در ورودی آن بسته شده مانند گلاب می ماند و در اطراف قبر مطهر حضرت اباالفضل حلقه زده و همچنان بسیار تازه و معطر مانده است.

وی افزود: هم اکنون در بخش درب صاحب الزمان مرقد مطهر اباالفضل پنجره کوچکی قرار دارد که وصل به سرداب حرم است و اگر نگاه کنید از آن مرتب بوی گلاب می اید و این همان آبی است که متأسفانه خادمان کنونی در ورودی آن را و راه رسیدگی به سرداب را به روی زوار بسته اند.
 
این آب چند ویژگی دارد. اول اینکه اگرچه راکد است، هرگز رنگ و طعم آن از دست نرفته و گندیده نشده است.
 
ویژگی دوم آن که سطح آب بالاتر از قبر مطهر آقا ابوالفضل(ع) است آب از دیواره دور قبر به داخل نفوذ نمی کند.

دیدگاه های کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مطلب وارد نشده است!

ارسال دیدگاه