چه مسائلى را نبايد به همسرتان بگوييد

بازدید : 2350
زمان تقریبی مطالعه : 4 دقیقه
تاریخ : 12 آبان 1390
چه مسائلى را نبايد به همسرتان بگوييد

چه مسائلى را نبايد به همسرتان بگوييد

آيا ميدانيد براى اينکه روابط زناشويي تان تداوم بيشترى داشته باشد ، همه چيز را نبايد به همسر خود بگوييد ! آيا ميدانيد چه صحبتهايى را بايد به همسر خود بگوييد و چه سخنانى را بايد مطرح نسازيد ؟

اولين گام در روابط زناشويى نحوه ى صحبت کردن است ، طرز صحيح صحبت کردن با همسرتان تاثير بسزايى را در روابظ شما ميگذارد البته لازم به ذکر است نه هر صحبتى .

بعضى از خانمها يا آقايان عادت دارند تمام اتفاقاتى را که در طول روز براى شان اتفاق افتاده است را براى همسر خود تعريف کنند . با اين وجود گاهى اوقات صحبت کردن بسيار خطرناک است و توصيه نمى شود که مدام صحبت نکنيد ، سکوت در بسيارى از موارد بهتر از صحبت کردن مى باشد .

در اين مقاله توصيه و پيشنهادهايى را براى شما ارائه خواهيم کرد :

از ديدگاه روان شناسان انسانها از اين منظر به چند دسته تقسيم مى شوند :

1- افرادى که همه مطالب زندگى خود چه در حال ، چه در گذشته را براى همسران خود بازگو ميکنند به بلوغ فکرى نرسيده اند ، ذهنشان مانند دوران نوجوانى شان عمل ميکند که عادت داشتند همه چيز را براى خانواده خود تعريف کنند .

2- افرادى که در تعاريف خود ، صحبتهاى شان اغراق ميکنند و حتى گاهى وقتها به دروغ نيز متوسل ميشوند ، افرادى هستند که اعتماد به نفس کمى به خود دارند ، با اين کار قصد دارند تا اعتماد به نفس خود را افزايش دهند . امروزه پيوند بين زوجهاى با ازدواجهايى که در سابق صورت ميگرفت کاملا متفاوت ميباشد . در زمان امروز اکثر زوجين هر دو با هم به کار بيرون از خانه اشتغال دارند ، زمان کمى را براى صحبت کردن با يکديگر دارند ، هنگامى که فرصتى براى صحبت کردن پيش ميآيد در اغلب موارد راجع به کار بيرون از خانه ى خانم يا آقا ميگذرد ، به ندرت پيش ميآيد که زوجين در مورد رابطهى خودشان ، زندگى دو نفره اى يا چهار نفرهاشان به صحبت بنشينند .

حال به توضيح اين موضوع ميپردازيم که چرا نبايد تمام صحبتهاى خود را به همسرتان بازگو کنيد ؟ اين سوال چندين پاسخ دارد

1- از ديدگاه بعضى از روانشناسان افرادى که گذشته تلخ و سخت داشته اند بايد توجه کنند که ، هنگامى تجربه هاى تلخ گذشته بايد چراغ راه آينده باشد و بس. سعى کنيد با گذشته هاى تلخ تان خداحافظى کنيد و با عنوان کردن تجربه ها ذهن همسر تان را مغشوش نکنيد . توجه کنيد که شما ديگر در دوران مجردى به سر نميبريد ، شما تشکيل خانواده داده ايد و از همان روز اول که وارد زندگى زناشويى ميشويد بايد سعى کنيد همهى گذشته ى خود را فراموش کنيد ، و الان زمان آن است که زندگى دو نفره ى که در آينده خواهيد داشت فکر کنيد ، صحبتهايتان نيز بايد حول زندگى مشترکتان باشد نه گذشته تلختان .

2- اگر از اشتباهات گذشته عبرت گرفته ايد و تحول خاصى در رفتارتان ايجاد کرده ايد لزومى به بازگو کردن اشتباهات گذشته تان نيست چون ممکن است بر ديدگاه طرف مقابل به شما اثر منفى بگذارد و يا برخى قابليت هاى فعلى تان ناديده گرفته شود. مگر در مواردى که بازگو کردن تجربه شما ميتواند مانع تکرار اشتباه براى طرف مقابلتان شود.

3- صحبتهايى را از گذشته ، حال براى همسرتان باز گو و تعريف کنيد اما سعى کنيد وارد جزييات نشويد ، مسائل را براى او کاملا باز نکنيد و نشکافيد .

حال چه صحبتهايى را نبايد مطرح کرد

1- اسرار تان را به همسرتان نگوييد .

منظور از اسرار چيست ؟

مشکلاتى که در دوران قبل از ازدواج برايتان بوجود آمده و بازگو کردن آن تنها باعث مشغول کردن ذهن همسرتان ميشود. نا گفته نماند که مسائلى است که گفتن آنها به همسرتان ضرورى است مثلا تجربه نامزدى ناموفقى اگر در گذشته داشته ايد به همسر تان بگوييد اما آيا واقعا لازم است همسرتان از جزئيات آن مطلع باشد؟ مشکلاتى که با پدرو مادر، خواهر يا برادر تان داشته ايد و عنوان کردن آنها به ديدگاه همسرتان نسبت به خانواده تان خدشه وارد ميکند ، کمبودهايى که در زندگى با آنها مواجه بوده ايد ، رنجها و مشقتهايى را که متحمل شده ايد ، و مسائلى مانند اين موضوعات بهتر است بازگو نکنيد.

2- اگر زمانى به همسرتان ، رفتارهايى که انجام ميداده شک کرديد و در وفاداريش نسبت به خودتان مردد بوديد .

هرگز اين موضوع را مطرح نسازيد ، زيرا ممکن است شما به اشتباه چنين فکرى را داشته بوديد در اين صورت احساس وفادارى که بين شما و شوهرتان وجود داشته است در همان زمان از بين ميرود.

منبع :سايت راسخون

دیدگاه های کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مطلب وارد نشده است!

ارسال دیدگاه