کرامات حضرت عبدالعظیم (ع)

بازدید : 2409
زمان تقریبی مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ : 25 دی 1394
کرامات حضرت عبدالعظیم (ع)

منبع سایت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)

کرامات متعدّدی از حضرت عبدالعظیم علیه السّلام از اهالی شهرری و سایر منابع نقل شده است. در اینجا ضمن تعریف برخی از آنها علاقمندان را به مطالعه کتاب های مربوطه توصیه می کنیم:

هفته چهلم

از منبع موثّقی نقل است یکی از تّجار بازار تهران را مشکلی پیش آمد.، روزی با یکی از همکارانش مشکل خود را در میان گذاشت ، همکار او گفت برای حلّ گرفتاری خود به حضرت عبدالعظیم علیه السّلام متوسّل شو ، وی گفت به آن حضرت نیز متوسّل گردیدم و مشکل برطرف نشد، همکار او گفت مشکل توسّط حضرت عبدالعظیم علیه السّلام  حلّ شدنی است. ، ولی تو با اخلاص متوسّل نگردیده ای. حال بنشین تا سرگذشت خود را که تا کنون برای کسی نگفته ام برایت باز گو نمایم.
من سالهای گذشته ورشکسته شدم ، بطوریکه جهت معاش روزانه خود با تنگنا روبرو گردیدم و تصمیم گرفتم جهت رفع گرفتاری به حضرت عبدالعظیم علیه السّلام متوسّل شوم ، برای این کار نذر کردم چهل هفته پی در پی سحر پنج شنبه پیاده به زیارت آن حضرت بروم، 39 هفته سپری شد ، هفته چهلم فرارسید که مواجه با زمستان بود و روز چهارشنبه بعد از ظهر برف شدیدی باریدن گرفت ، غروب که به منزل رسیدم برف تبدیل به کولاک شده بود و زمین تا زانوهایم پر از برف بود ، عیالم که از قضیه با خبر بود پرسید مگر امشب به زیارت نمی روی، آخر هفته است ، گفتم در این برف و بوران خود آقا هم راضی نیست، انشا ا... هفته دیگر. آن شب زود به خواب رفتم، در عالم رویا دیدم بر روی ریل ماشین دودی به طرف شهر ری می روم، به مقبره شیخ صدوق (ره) رسیدم آنجا وضو گرفته و دو رکعت نماز خواندم و به سمت حرم حضرت عبدالعظیم علیه السّلام حرکت کردم ، از خواب برخواستم شب از نیمه گذشته بود تصمیم خود را گرفته آماده حرکت شدم ، عیالم گفت : چطور شد سر شب نرفتی و حالا که نیمه شب است و برف هم شدید تر شده ! خواب را تعریف نموده و گفتم باید بروم حتيّ اگر به قیمت جانم باشد.
به راه افتادم مسیر حرکتم همان بود که در خواب دیدم روی ریل ماشین دودی ، بعد ها به این نکته رسیدم که آن شب تنها راه رسیدن به شهر ری خط آهن بوده و الا رسیدن به حرم حضرت عبدالعظیم علیه السّلام میسر نبود.. راه را برروی ریل ادامه دادم تا به ابن باویه رسیدم، به تأسيّ از صحنه خواب وضو گرفتم دو رکعت نماز خواندم و بی درنگ به سمت حضرت عبدالعظیم  علیه السّلام حرکت کردم به حرم که رسیدم درب ها را تازه گشوده بودند و زمانی تا اذان صبح مانده بود ، سرما و خستگی راه رمقم را گرفته و در گوشه حرم از هوش رفتم، در عالم خواب آقا سيّد الکریم  علیه السّلام را دیدم کنار صندوق ایستاده ، روی مبارک خود را به سمت من کرد و پرسید ، چه مشکلی پریشانت ساخته؟
قصّه خود را عرض کردم دست به میان شال کمرش برد و دستمال گره زده ای را به کف دستم نهاد و فرمود این را سرمایه کسب حلال کن انشا ا... مشکلت حلّ شود.. دستمال را گرفتم به یکباره همه چیز محو شد. صدای موذن مرا از خواب بیدار کرد. و تنها چیزی که از آن رؤیا باقی مانده بود دستمال گره زده در دستم بود ، باز کردم دوازده عدد سکّه یک قرانی داخل آن بود برخواستم وضو گرفتم نماز صبح را بجا آورده ، با خوشحالی به سمت تهران براه افتادم. آن دوازده سکّه را به این کسب زدم و به سرنوشتی که توشاهد آن هستی رسیدم.
 

شفای ملیکا
پیمان دو خادم
ماجرای تعزیه
پرنده نورانی
عظیم پناه
زمینگیرشدن آصف الدّوله !
ورشكسته
عبای نو
وعلیك السّلام
نامه ای برای آیندگان
هدیه سيّدالكریم(علیه السّلام)
ماجرای هموطن ارمنی
درهای گشوده شده
نزول نور
یك ریال بده و دو ریال بگیر
قهر مقّدس
شفای صمد

دیدگاه های کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مطلب وارد نشده است!

ارسال دیدگاه

مطالب و مقالات مرتبط

نگاهی به زندگی نامه حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام)
گلچینی از اشعار در باره حضرت عبدالعظیم حسنی
نگاهی به زندگانی و شخصیت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
کرامات حضرت فاطمه معصومه (س)
فضائل و کرامات حضرت علی اکبر ع
نگاهی به زندگی نامه حضرت زینب سلام الله علیها
حضرت معصومه سلام الله علیها
مجموعه اشعار در باره حضرت فاطمه معصومه (س)
اشعار و مراثی حضرت زینب (س)
وفات حضرت معصومه علیهاالسلام
جغرافياي تاريخي هجرت حضرت معصومه(س)
زندگي نامه حضرت احمد بن موسی(علیهما السلام)
شخصیت و فضایل حضرت احمد بن موسی(علیهما السلام)
بیانات مقام معظم رهبری مدظله درباره حضرت احمد بن موسی(علیهما السلام) - اردیبهشت 1387 شیراز
زندگى نامه حضرت معصومه (عليها السلام) از آغاز تا شهادت‏
حضرت فاطمه معصومه (س)
احاديث روايت شده از ائمه طاهرين(ع) درباره حضرت فاطمه معصومه(ع)
زندگانى حضرت فاطمه معصومه(عليها سلام)
زندگینامه حضرت علی اکبر علیه السلام
ويژگي هاي حضرت علي اکبر (ع)

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی