اگر مي خواهيد زندگي شما شيرين شود.

بازدید : 2938
زمان تقریبی مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ : 10 فروردین 1391
اگر مي خواهيد زندگي شما شيرين شود.

از... بپرهيزيد تا زندگى شما شيرين شود
1- از خواب صبحگاهى بپرهيزيد و تلاش و كوشش خود را در جهت نظم و انضباط منزل و پوشش مرد بكار بنديد تا زندگى شما شيرين تر شود.
2- از تلخ روئى بپرهيزيد و با لبخند محبت آميز زندگى را شروع كنيد، يك لبخند و تبسم خيلى كم مايه است وليكن سرمايه بزرگى بنام خوش خلقى شوهر و شادابى زندگى را با آن مى توانيد خريدارى نمائيد.
3- از چشم و هم چشمى و تقاضاى غير مقدور از همسر بپرهيزيد تا شوهر شما نزد شما و اهل خانه محبوب شده و خجالت زده و افسرده نگردد.
4- از حسادت و رشك بپرهيزيد تا به زندگى خود قانع و از همسر و فرزندان خود لذت ببريد. حسود جز رنج آفرينى براى خود كارى نمى كند.
5- ساده زيستى و سالم زيستى را شعور و شعار واقعى خود قرار داده و از تجمل گرائى بپرهيزيد تا زحمت زندگى را كمتر و زندگى را شيرين تر كرده باشيد.
6- از بدبينى به شوهر و ديگران بپرهيزيد تا شوهر نزد شما عزيزترين و محبوب ترين افراد باشد و در مقابل ، او بتواند به شما اعتماد و اطمينان نمايد.
7- از نق زدن ، بهانه جوئى بپرهيزيد تا تمكين ، آرامش و شادابى را به زندگى زناشوئى دعوت كرده و از طرف ديگر همسر شما در وظايف خويش ‍ موفق تر بوده و در نتيجه بيشتر خود را مديون شما ببيند.
8- از گفتگو پيرامون موضوعاتى كه به نحوى ارزشهاى همسر را تضعيف يا ناديده مى گيرد پرهيز نمائيد تا محيط گفتگو و همنشينى شما آرام و بدون جدل باشد.
توجه و الطفات به ... تا زندگى شيرين تر شود.
1- از توجه و احترام به والدين همسر دريغ ننمائيد. هر چه شما بيشتر به آنها محبت كنيد آنها به فرزند خود و عروس خود بيشتر علاقمند و زندگى با آنها و كنار آنها دلپذيرتر مى گردد.
2- توجه به مطالعه و اختصاص ساعاتى از روز به مطالعه به زندگى شما يك انضباط علمى و ارزشى مى دهد و شما و زندگى شما را از ديگر زندگى هاى متمايز مى كند.
3- راههاى جلب رضايت همسر خود را كه به صورت اختصاصى است شناسائى نمائيد. هنر يك زن در اينست كه به اين راه ها توجه بيشترى نموده و آنها را از اول زندگى خوب شناسائى نمايد تا بتواند همسر خود را دائما خشنود و راضى نگه دارد.
4- توجه بيشتر به عبادات و رعايت حد و حدود آن ، تا به زندگى خود يك زيبائى معنوى بيشترى داده باشيد.
5- توجه به الفاظى كه در هنگام گفتگو با همسر و فرزندان بكار مى بريد. تا مى توانيد از الفاظ و كلمات ارزشمند و مثبت استفاده نمائيد تا همسر شما به عقل و ارزش عقلى شما بيشتر توجه كند.
6- توجه به جاذبه هاى ظاهرى خود در نزد شوهر، ترتيب ظاهر متناسب و مورد پسند همسر تا خاطر او را بيشتر به خود جلب كرده باشيد.
7- چنانچه در طبخ غذا زحمت مى كشيد سعى كنيد نظر او را بعد از ميل غذا از او بخواهيد و عيوب آنرا در دفعات بعدى رفع نمائيد تا به حسن سليقه شما اطمينان پيدا كرده و دست پخت شما را دوست داشته باشد.
8- توجه به گفتارها و انجام سريع دستوراتى كه در مواقع خاص دارد تا احترام شما نزد او به حقيقت بپيوندد و او شما را قلبا دوست داشته باشد چرا كه محبت بوسيله اطاعت ، قلبى و عميق مى گردد!!
9- شنونده خوبى براى حرفهاى همسر خود باشيد تا او هم شنونده خوبى براى حرفهاى شما باشد.
10- هميشه با شرايط او سخن بگوئيد نه با شرايط خود تا او بيشتر حس ‍ كند كه دركش مى كنيد.
در مجموع با اميد آنكه توانسته باشيم گوشه اى از انتظارات را در مقابل همسران مهربان بيان كرده باشيم . تقاضامنديم در مطالعه اين كتاب با همه جوانب آن دقت نمائيد تا زندگى شما مملو از آرامش و محبت واقعى بوده باشد و ثمرات زيباى آن فرزندانى صالح و سالم و پشتيبانان ارزشهاى دينى و اسلامى در طول دوران تاريخ باشند.
در پايان ، چنانچه از مطالعه اين كتاب بهره مند شديد به ديگران هم براى رسيدن به آرامش بيشتر و سلامت خانوادگى توصيه نمائيد.

منبع :

چگونه بهترين همسر باشم ؟
مؤ لف : محسن كاظمى

دیدگاه های کاربران

هیچ دیدگاهی برای این مطلب وارد نشده است!

ارسال دیدگاه