امروز  2 اردیبهشت 1397
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
داستانهایی از زندگی امام حسین (ع) / امام حسین (ع) 8:53 - 11 / 8 / 1393 1004 بازدید
عيدي خداوند متعال   

عيدي خداوند متعال
من احب الحسن و الحسين احببته و من احببته احبه الله و ادخله جنات النعيم و من ابعضهما او بغي عليهما ابغضته و من ابغضته ابغضه الله و ادخله جهنم و له عذاب مقيم. [1] .
من دوستدار حسن و حسين را دوست دارم و کسي را که من دوست بدارم، خداوند او را دوست داشته و به باغهاي نعمت در بهشت وارد کند و دشمن کينه توز و سرکش بر آندو را دشمن دارم و کسي را که من دشمنش دارم، خداوند او را به جهنم داخل کند و براي او عذابي پايدار خواهد بود.
پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله و سلم
نزديک عيد، امام حسين عليه السلام و امام حسن عليه السلام نزد مادر ارجمندشان، فاطمه زهراء عليها السلام، آمده و اظهار داشتند:
مادر جان! بچه هاي مدينه لباس نو پوشيدند؛ براي ما لباس ‍نمي خريد؟
فاطمه زهراء عليها السلام فرمود:
ان شاء الله لباستان آماده مي شود.
سپس نزد رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم رفته و خواسته خود را به حضرت گفتند و پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله و سلم فرمود:
الهي! اجبر قلبهما و قلب امهما.
بارالها! دل شکسته آندو و مادرشان را شاد فرما.
روز عيد، حضرت جبرئيل دو جامه آراسته به زينت هاي بهشتي را به رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم تقديم کرد و فرمود:
وقتي حسن و حسين از فاطمه لباس نو خواستند، پروردگار متعال جهت اجابت فرموده زهراء عليها السلام اين دو لباس را اهداء فرمود.
پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله و سلم لباس هر کدام را به درخواست خودشان به رنگ سبز و سرخ ياقوتي آراست و به ايشان داد و هر دو با شادماني نزد فاطمه زهراء عليها السلام رفتند و ليکن حضرت جبرئيل را اندوه و ناله فرا گرفت و فرمود:
رسول خدا! رنگ سبز را که حسن برگزيد، ناشي از سبز شدن تنش از خوردن سم و انتخاب رنگ سرخ حسين، ناشي از آميخته شدن تن او با خونش که از شهادت و بريده شدن سرش پديد آيد، مي باشد.
در اينجا رسول اکرم صلي الله عليه و آله و سلم محزون گشت و اشک ريخت. [2] .

1- کنز العمال 121/12

2- بحار الانوار 245/44

نظرات کاربران 0 نظر